http://www.precel24.e-biznes.org/
Zmarszczki

Zmarszczki - objaw starzenia.

Nasz wróg piekności - kurze łapki.

Już po 20 roku życia skóra zaczyna produkować mniej kolagenu i zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Dotyczy to głównie skóry twarzy i dekoltu ponieważ tam zmarszczki pojawiają się najwcześniej.


usun zmarszczki Kielce

Powstawaniu zmarszczek sprzyja nie tylko upływający czas, ale wiele czynników na która mamy wpływ, choć nie zawsze. Są to między innymi, styl życia jaki prowadzimy, zmęczenie i stres przyczynia się do szybszego starzenia się skóry.

Odżywianie. Nieprawidłowe odżywianie często bywa przyczyną wcześniejszego starzenia się skóry. brak dostarczania odpowiedniej ilości witamin i innych dobroczynnych składników pożywienia wpływa negatywnie na stan skóry. Zanieczyszczanie środowiska, na które nie mamy bezpośredniego wpływu, również jest czynnikiem sprzyjającym wcześniejszemu występowaniu zmarszczek głównie na twarzy.

Rozróżniamy kilka rodzajów zmarszczek:

  • zmarszczki mimiczne,
  • zmarszczki grawitacyjne,
  • zmarszczki posłoneczne
  • zmarszczki senne

Każdy rodzaj zmarszczek pojawia się na naszej skórze z innego powodu.

Zmarszczki mimiczne powstają podczas ruchów mięśni twarzy i są związane z jej mimiką, zmarszczki posłoneczne pojawiają się na skutek nadmiernej ekspozycji na słońce. Wówczas skóra traci dużo kolagenu, elastyny, zniszczony jest również kwas hialuronowy zawarty w skórze. Skutkiem tego jest skóra sucha, brak nawodnienia, oraz zmarszczki. Nietrudno zauważyć, że osoby które nadmiernie się opalają, wcześniej się starzeją.

Zmarszczki senne wynikają z ułożenia podczas snu. Skóra doskonale potrafią dostosować do pozycji w jakiej śpimy, i nie koniecznie chcę wrócić do stanu pierwotnego. Skutkiem tego są zmarszczki które z czasem się utrwalają.

Zmarszczki grawitacyjne są spowodowane naturalnym procesem starzenia się skóry. kolagen i elastyna jest produkowana w mniejszych ilościach co skutkuje wiotkością skóry i tak zwanym efektem za dużej skóry. Z pomocą przychodzą tutaj zabiegi w salonach kosmetycznych.

Innowacyjne kosmetyki, mikronakłuwanie, intensywne masaże mogą zdziałać cuda pod warunkiem że będziemy przestrzegać niektórych zasad mających wpływ na zdrową i promienną skórę. nieodzownym elementem każdej serii zabiegów przeciwzmarszczkowych w salonie kosmetycznym jest odpowiednia pielęgnacja domowa. Często zdarza się tak że kosmetyki które posiadamy, nie spełniają roli jaką powinny, są źle dobrane, lub mają bardzo niekorzystny skład i na przykład podczas leczenia trądziku gliceryna oraz składniki ropopochodne zapychają pory dzięki czemu skóra zamiast oddychać jest narażona na kolejne zmiany zapalne i siłą rzeczy zamiast się poprawiać to się pogarsza. Najlepiej jest więc wybrać salon kosmetyczny, który oprócz zabiegów oferuje również pielęgnacja domową na bazie kosmetyków gabinetowych. Wtedy mamy gwarancję, że zabiegi przyniosą określone efekt a zmarszczki inne defekty skóry pójdą w zapomnienie.