http://www.precel24.e-biznes.org/

Rwa kulszowa.

Zapalenie nerwu kulszowego.

Rwa kulszowa lub neuralgia kulszowa jest zespołem objawów neurologicznych związanych ze stanem zapalnym ścięgien i / lub rwy kulszowej.

Leczenie rwy kulszowej

Nerw kulszowy jest największym (grubym i długim) połączonym nerwem człowieka. Powstaje przez przeplatanie się kilku nerwów lędźwiowych i sakralnych (L4-S3) w kręgosłupie lędźwiowym. Inną nazwą dla rwy kulszowej jest lędźwiowo-krzyżowa rwa kulszowa lub zapalenie nerwu kulszowego, które wskazuje na proces zapalny.

Leczenie objawów rwy kulszowej zwykle daje jedynie krótkotrwały efekt i nie może całkowicie złagodzić bólu, a tym bardziej zapobiec jego nawrotowi. Ponadto stosowanie środków przeciwbólowych, leków przeciwzapalnych (niesteroidowych leków, hormonów) w dłuższym okresie jest szkodliwe.

Przyczyny neuralgii kulszowej

Szczytowa częstotliwość rwy kulszowej spada miedzy 45 a 60 rokiem życia. Więcej niż 90% z powstawania rwy kulszowej stanowi przepuklina, która w 95% przypadków poprzedza osteochondroza. Dlatego rwa kulszowa, nawet pomimo ostrego początku, powinna być traktowana jako choroba przewlekła.

Przyczyna utraty stabilności nerwu kulszowego - obciążenie niezgodne z możliwościami w rejonie lędźwiowym. Ciężkie ładunki nie zawsze wiążą się z podnoszeniem ciężarów, uprawianiem sportu lub ciężką pracą fizyczną. Znacznie większą rolę odgrywa hipertoniczność mięśni, napięcie, skurcze w dolnej części pleców, które powstają podczas długiego siedzenia. Dlatego rwa kulszowa jest bardziej wywoływana przez siedzący tryb życia, oraz osoby cierpiące na nadwagę.

Objawy neuralgii kulszowej

Nerw kulszowy składa się z pary nerwów zawierających włókna motoryczne i wrażliwe. Dlatego symptomy jego zapalenia można podzielić na dwie grupy:

Objawy czuciowe rwa kulszowa - ból pośladków i nóg, mrowienie, pieczenie, szpilki i igły w nodze drętwienie kości udowej, piszczelowej, ból pleców (ostre, zamiatania, jak nóż lub ból, chroniczna).

Objawy motoryczne to osłabienie i niewystarczająca ruchliwość stopy, niedowład lub porażenie stopy, nieugięcie nogi w kolanie.

Lędźwiowego przepukliny lub wystawały płytę rwa kulszowa nerwu narusza dolną część korpusu, która ujawnia się dysfunkcją jelit i pęcherza moczowego.

Przy zapaleniu nerwu kulszowego objawy są prawie zawsze jednostronne, a u mężczyzn częściej wpływa na lewy nerw (do 80% przypadków), a kobiet - w prawo.

Ropne zapalenie nerwu kulszowego

Objawy i leczenie rwy kulszowej są związane z głównym problemem - wypadaniem krążka międzykręgowego w postaci wypukłości lub przepukliny. Metody objawami są uzasadnione tylko w ostrym stadium zapalenia, ale nawet w tym przypadku, korzystnie, niefarmakologiczne leczenie - akupunktura, chiropraktyka dłuta ogrzewania (termoterapii) i masażu. Jednak nie wystarczy po prostu znieczulić rwy kulszowe, konieczne jest wpływanie na jego przyczynę, zapobieganie powikłaniom i rzetelne łagodzenie u pacjenta wszystkich objawów.

 

Najlepszą odpowiedzią na pytanie, jak leczyć rwę kulszową, jest złożoność tradycyjnych metod medycyny tybetańskiej i chińskiej. W celu stworzenia optymalnego planu leczenia, „Tybet” klinika lekarz analizuje dane uzyskane za pomocą MRI (obrazowanie rezonansu magnetycznego) badanie odruchów, badania palpacyjnego, historii badań. Następnie wykonywany jest indywidualny tryb działania na kręgosłup lędźwiowo-krzyżowy i nerw kulszowy.

Akupunktura - pomaga zatrzymać ostry ból pośladków i dolnej części pleców, łagodzi stan zapalny i obrzęk wokół fałd nerwu zmniejsza napięcie mięśnia, zmniejszenie objawów neurologicznych rwy kulszowej, przywracanie wrażliwości, zakresu ruchu stawu kolanowego i stopy, usunąć paraliż, niedowład stopy.

Akupresura - służy do łagodzenia bólu ostrego (w tym akupunktury) oraz w leczeniu okolicy lędźwiowo-krzyżowej, normalizuje napięcie mięśni, łagodzi naprężenie fizycznej w dolnej części pleców, pomaga wyeliminować kompresji nerwu kulszowego, poprawę przepływu krwi tętniczej i żylnej.

Terapia manualna - rozładowuje ból lędźwiowo-krzyżowy, ułatwia ucisk nerwu kulszowego, naczyń krwionośnych w kręgosłupie, zwiększa objętość ruchów.

Masaż w rwie kulszowej- jedna z lepszych form leczenia tej choroby.

Hirudoterapia - pozytywnie wpływa na krążenie krwi w okolicy lędźwiowej i krzyżowej, procesy fizjologiczne w kręgosłupie, zmniejsza stan zapalny i przyspiesza regenerację krążków.

Moksoterapia - rozgrzewa i relaksuje okolice kręgosłupa, aktywuje przepływ krwi, stymuluje procesy regeneracji, ułatwia ucisk nerwu kulszowego.