http://www.precel24.e-biznes.org/

Masaż Gorącymi Kamieniami.

 

Masaż gorącymi kamieniami to rodzaj masażu, który wykorzystuje gładkie, płaskie, ogrzane kamienie. Kamienie znajdują się wzdłuż kręgosłupa, rąk, nóg i palców. Ciepło z kamieni głęboko wnika w mięśnie, rozgrzewa się i relaksuje. Taki masaż nazywany jest masażem kamieniami.

 

Co jest przydatne do masażu gorącymi kamieniami.

Współczesne życie jest pełne stresu. Jest uważana za jedną z głównych przyczyn wielu poważnych chorób. Nie ma znaczenia, co to spowodowało: problemy w pracy lub codzienne relacje, zawirowania w domu. Na szczęście dzisiaj istnieje wiele różnych praktyk i procedur, które pomogą zrównoważyć skutki stresu i przywrócą nasze ciało i zmysły do ​​normy. Jednym z nich jest masaż gorącymi kamieniami. Teoria masażu gorącymi kamieniami jest bardzo prosta: ciepło z gładkich wypolerowanych kamieni, wnikając w mięśnie, ogrzewa je i relaksuje, pozwalając masażyście przeniknąć w głębsze warstwy mięśni. Podczas zabiegu rozszerzają się naczynia krwionośne, poprawia krążenie krwi i metabolizm, zwiększa się przepływ limfy, co pobudza organizm do oczyszczania i usuwania toksyn i toksyn. Złe krążenie krwi może prowadzić do zmęczenia, napięcia mięśni, gromadzenia się płynu i kwasu mlekowego. Zwiększony przepływ krwi poprawia i zwiększa przepływ tlenu do tkanek, ułatwiając w ten sposób ból podczas i po masażu. Gorące kamienie mają działanie kojące, które może złagodzić przewlekły ból, zmniejszyć stres i promować głęboki relaks.

 

Jest to przydatne dla ludzi:

- Cierpiących na zaburzenia krążenia;

- Doświadczających bólów mięśni;

- Mających choroby układu kostnego: zapalenie stawów, reumatyzm i inne;

- Z bólem w plecach i fibromyalgią;

- Z bezsennością;

- Z chronicznym zmęczeniem;

- Doświadczanie częstych wahań nastroju, w tym związanych z zaburzeniami hormonalnymi;

- Chorych na depresję;

- Mających częste bóle głowy, w tym migrena;

- Przydatny dla osób z otyłością i nadwagą, cellulitem.

 

Korzystanie z masażu gorącymi kamieniami.

Terapia za pomocą gorących kamieni pozwala masażyście wykonać bardzo głęboki masaż bez obciążania ciała pacjenta ciężkim ładunkiem. Nadmiernie napięte mięśnie utrudniają wykonanie masażu. Ogrzane ciepłe kamienie łagodzą napięcie i łagodzą ból mięśni, są mniej dotknięte podczas zabiegu. Pacjent nie odczuwa bólu, który pojawia się w pierwszych dniach tradycyjnego masażu. Po nim nie ma siniaków na ciele. Ciepło stymuluje krążenie krwi wokół miejsca bólu, poprawia i przyspiesza gojenie i naprawę uszkodzonego obszaru. Pod wpływem ciepła, pory są otwarte, co pozwala organizmowi lepiej wchłaniać oleje lecznicze.

 

Ten rodzaj masażu:

- Łagodzi skurcze mięśni;

- Poprawia krążenie krwi;

- Normalizuje metabolizm;

- Pomaga oczyścić organizm z toksyn i innych szkodliwych substancji;

- Łagodzi ból mięśni;

- Poprawia nastrój;

- Łagodzi lęk i niepokój;

- Poprawia sen;

 

Przebieg masażu za pomocą gorących kamieni może poprawić ogólne zdrowie, wzmocnić ochronę immunologiczną.

 

Rodzaje masażu gorącymi kamieniami:

 

Istnieje kilka rodzajów masażu:

- Klasyczny- wykonywany tylko z podgrzewanymi kamieniami;

- Kontrastowy - podczas sesji używa się kamieni o różnych temperaturach;

 

Każdy rodzaj masażu spełnia swoje funkcje. Przy masażu klasycznym mięśnie dobrze się nagrzewają i relaksują, pory są otwarte. Pozwala rozładować napięcie, skurcze i ból, aktywować krążenie krwi i limfy, oczyścić organizm z toksyn. Masaż o różnej temperaturze kamieni stymuluje metabolizm, poprawia napięcie mięśni i naczyń krwionośnych, obrzęk ciała ustaje. Masaż gorącymi kamieniami ma na celu bardziej energetyczne żywienie. Dla niego wybierz kamienie, które są bardziej odpowiednie dla konkretnej osoby. W tej formie, być może, główny efekt leczniczy jest na poziomie podświadomości.

 

Ponadto wyróżnia się następujące grupy masaży:

 

- Aromatyczny (z użyciem olejków eterycznych);

- Modelujący (częściej stosowane przy nadwadze, do modelowania postaci ciała w zaawansowanym wieku);

- Energiczny (masaż kamieniami szlachetnymi);

- Klasyczny (wellness).

 

Jak masować kamieniami?

Przygotowanie do masażu rozpoczyna się jeszcze przed przybyciem na sesję. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest dezynfekcja kamieni. Jeśli w masażu zostaną użyte oleje, oleista warstwa może gromadzić się na ich powierzchni. Możesz usunąć ją gorącą wodą, octem i sodą oczyszczoną.

Następnie kamienie są podgrzewane w wodzie lub specjalnych piecach do temperatury 52-54 stopni przez co najmniej 30 minut. Podczas używania kamieni marmurowych po podgrzaniu, są one chłodzone do temperatury 10-25 stopni. Zanim umieścisz je na ciele pacjenta, musisz rozgrzać mięśnie. W tym celu wykonywany jest regularny masaż lub pacjent bierze ciepły prysznic. Następnie masażysta kładzie kamienie na kluczowych punktach akupresury. Konieczne jest sprawdzenie temperatury. Mogą się wydawać nieco gorętsze na wrażliwych obszarach skóry niż w rękach. Lepiej jest sprawdzić temperaturę, przykładając podgrzany kamień do nadgarstka lub obszaru przedramienia. Z tyłu kamienie są umieszczone wzdłuż kręgosłupa, na łopatkach i barkach. Masażysta może układać kamienie w jednym lub dwóch rzędach, na przemian z dużymi z mniejszymi. Jeśli kamienie znajdują się na głowie, a nie tylko na ciele, wówczas ich temperatura powinna być niższa, ponieważ ta część ciała zawiera więcej zakończeń nerwowych i jest znacznie bardziej wrażliwa na wysoką temperaturę.

Podczas wykonywania masażu żołądka kamienie są rozprowadzane na brzuchu, twarzy, ramionach i nogach. Mniejsze kamienie można umieścić w dłoniach, między palcami, wzdłuż nóg i stóp. Cienkie kamienie znajdują się między nogami. Wielu ekspertów uważa, że ​​kamienie same niosą ładunek energetyczny i próbują je rozłoży na spiralny wzór. Rozłóż kamienie od dołu, a nie z góry, aby nie powodować zwiększonego krążenia krwi w okolicy serca. Następnie przykryj pacjenta ciepłym ręcznikiem. Przyjemne ciepło odpręża i łagodzi.

Kamienie mogą być używane do masażu tylko w celu rozgrzania masowanego obszaru lub bezpośrednio do jego prowadzenia. Po rozgrzaniu ciała nakłada się olej do masażu i rozpoczyna się masaż. W tym przypadku specjalista stosuje różne metody i metody, używając tylko rąk lub ciepłych kamieni. Terapeuta masuje całe ciało, może naprzemiennie używać gorętsze kamienie z mniej gorącymi, większe z mniejszymi. Kiedy kamień ochładza się, zastępuje go innym. Sama procedura z reguły trwa około godziny.

 

Jakie kamienie są używane do masażu?

Najczęściej stosuje się kamienie bazaltowe o bardzo gładkiej polerowanej powierzchni. Utrzymują ciepło dobrze przez cały okres masażu. Czasami stosuje się zimny marmur i kamienie pochodzenia wulkanicznego, kamienie półszlachetne, jadeit. Do gorącego masażu w domu można użyć wypolerowanych kamyków, które można znaleźć nad morzem lub brzegu rzeki. Aby ułatwić masowanie, powinny być wielkości dłoni. Kup kamienie w Internecie lub w specjalistycznym sklepie. Cena dla nich zaczyna się od kilkudziesięciu złotych. Kupując, należy zwrócić uwagę, aby zapewnić, że są okrągłe i gładkie. Obecność strzępów, ostrych zakrętów oraz chropowatość na powierzchni nie jest dozwolona. Z reguły kamienie w różnych rozmiarach są sprzedawane w zestawie. Od razu razem z nimi można kupić piece do ogrzewania.

 

Masaż gorącymi kamieniami w domu

masaż gorącymi kamieniami Kielce

Zrób masaż gorącymi kamieniami. Wymaga to gładkich polerowanych kamieni o odpowiedniej wielkości. Można je kupić lub przywieźć z morza. Można ogrzewać w gorącej wodzie, piekarniku lub kuchence mikrofalowej. Oczywiście w domu można zrobić relaksujący masaż, chyba że jeden z członków rodziny jest zawodowym masażystą. Zasada wykonywania jest taka sama jak w salonie. Rozpocznij masaż od spodu pleców i stopniowo przesuwaj się do ramion i szyi. Silne naciskanie na mięśnie nie jest konieczne. Łatwe głaskanie ciepłym kamieniem doskonale rozgrzewa mięśnie i łagodzi stres.

Samodzielny masaż stóp i dłoni można wykonać samemu. Najpierw musisz rozgrzać stopy, wkładając kilka kamieni owiniętych ręcznikiem. Po podgrzaniu nałóż olej i masuj pierwszy, następnie drugą stopę dłońmi lub kamieniem. W ten sam sposób można wykonać masaż dłoni, a w niektórych przypadkach ramiona, szyję.

 

Ogólne wskazówki dotyczące masażu gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami to przyjemność. Przed masażem:

- Wyeliminuj tłuste ciężkie jedzenie;

- Nie pij napojów alkoholowych;

- Przystąp do procedury co najmniej 10 minut przed jej rozpoczęciem, aby mieć czas na odpoczynek.

Zawsze powinieneś powiedzieć masażyście, czy temperatura kamieni jest dla ciebie wygodna. Temperatura nie powinna przekraczać 10 stopni. Konieczne jest ostrzeżenie specjalisty o swoich chorobach przewlekłych. W niektórych z nich taki masaż jest przeciwwskazany.

 

Przeciwwskazania do masażu gorącymi kamieniami:

Nie masuj gorącymi kamieniami, jeśli masz dolegliwości takie jak:

- Podwyższona temperatura;

- Choroby zakaźne lub katarralne;

- Zatrucie alkoholowe lub pod wpływem narkotyków;

- Ostatnio odłożono operację lub uraz, udar, zawał serca, uszkodzenie kręgosłupa lub inną poważną chorobę;

- Choroby sercowo-naczyniowe;

- Wysokie ciśnienie;

- Migrena;

- Choroby onkologiczne;

- Zaostrzenie chorób przewlekłych;

- Występuje metalowy implant;

- Reumatoidalne zapalenie stawów;

- Zmniejszona wrażliwość na ból;

- Zażywasz lekarstwo, aby rozcieńczyć krew;

- Cukrzyca.

- Występują obrażenia, oparzenia, otarcia, zadrapania na ciele.

- Masaż jest zabroniony w przypadku żylaków i zakrzepicy.