http://www.precel24.e-biznes.org/

Masaż Bańką Chińską

Masaż bańką chińską.

masaz Kielce
Masaż bańką chińską, wykorzystujący metodę próżniowego zasysania skóry i znajdujących się pod nią tkanek, doskonale poprawia ich ukrwienie, wyraźnie zmniejszając nie tylko skórkę pomarańczową, lecz także rozstępy

http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/cialo-higiena/masaz-banka-chinska-w-domu-jak-wykonac-antycellulitowy-masaz_41884.html

 

Masaż bańką chińską, wykorzystujący metodę próżniowego zasysania skóry i znajdujących się pod nią tkanek, doskonale poprawia ich ukrwienie, wyraźnie zmniejszając nie tylko skórkę pomarańczową, lecz także rozstępy.

http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/cialo-higiena/masaz-banka-chinska-w-domu-jak-wykonac-antycellulitowy-masaz_41884.html

Bańki chińskie to coraz częściej spotykany zabieg w gabinetach kosmetycznych.

W formie masażu bańką jest to zabieg antycellulitowy i obecnie w takim charakterze najczęściej się go stosuje. Jest to masaż wykorzystujący metodę próżniowego zasysania skóry i znajdujących się pod nią tkanek co doskonale poprawia ich ukrwienie, wyraźnie zmniejszając nie tylko skórkę pomarańczową, lecz także i rozstępy.


http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/cialo-higiena/masaz-banka-chinska-w-domu-jak-wykonac-antycellulitowy-masaz_41884.html

Masaż bańką chińską jest niezwykle popularnym i super skutecznym sposobem na cellulit oraz ujędrnienie skóry. Cellulit, jak już wspominaliśmy, to zmora wielu pań a pod tym terminem skrywają się brzydko wyglądające złogi tłuszczu podskórnego, które tworzą na powierzchni skóry nieestetyczne fałdki i grudki. Najczęściej tworzą się one w okolicach ud, pośladków, brzucha, kolan i łydek.

Masaż bańką chińską jest dość agresywną formą usuwania cellulitu. Jest jednak jedną z lepszych metod do walki o gładką skórę, Niestety nie jest wskazany dla wszystkich. Przede wszystkim jest dość bolesny a po drugie nie nadaje się w ogóle dla osób ze słabymi naczyńkami ponieważ momentalnie tworzą się wybroczyny.

Główne przyczyny powstawania cellulitu:

 • wewnętrzne, czyli uwarunkowania genetyczne, dysfunkcje w układzie endokrynogennym (estrogeny), zaburzenia metabolizmu, krążenia żylnego i limfatycznego,

 • zewnętrzne, czyli nieprawidłowa, niezdrowa dieta, stres, brak aktywności fizycznej, nałogi, stosowanie używek.

Medycyna chińska liczy sobie ponad pięć tysięcy lat. Jak się okazuje była ona już dobrze rozwinięta ok. 1000 roku p.n.e.

Bańki były używane już w Chinach od ponad 3000 lat! Stanowiły nieodłączną część lecznictwa Dalekiego Wschodu. Pomagały m.in. :

- usunąć zaburzenia czynności narządów wewnętrznych,

- uśmierzyć ból,

- wyleczyć chorobę lub wspomóc leczenie,

- leczyć dolegliwości układu oddechowego,

- przy dolegliwościach o podłożu wirusowym, przeważnie niewrażliwych na antybiotyki, daje nadspodziewanie dobre wyniki,

- w przypadku ostrych i przewlekłych infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych oraz astmy oskrzelowej,

Masaż bańką chińską jest oparty na zasadach starożytnej medycyny chińskiej i polega na wykorzystaniu wytwarzanego podciśnienia. Przyśpiesza krążenie krwi i przemianę materii skutecznie przyczyniając się do redukcji tkanki tłuszczowej. Doskonale relaksuje i uspokaja, zaleca się go osobom przemęczonym, prowadzącym siedzący tryb życia, po intensywnych i wyczerpujących ćwiczeniach oraz podczas kuracji odchudzającej.

Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i możemy odczuwać przyjemne ciepło, nie jest to jednak przyczyna do zmartwień, wręcz przeciwnie - to zdrowy odruch wskazujący na to, że nasza skóra jest rozluźniona i lepiej ukrwiona. To silne przekrwienie daje rewelacyjne efekty regeneracyjne, poprawia elastyczność, ujędrnia i wygładza skórę. W związku z tym bardzo dobrze sprawdza się nie tylko jako zabieg antycellulitowy, lecz także ujędrniający i modelujący sylwetkę

W celu uzyskania jak najlepszych efektów, masaż należy wykonywać w serii 10-12 zabiegów, nie rzadziej niż co 3 dni - nie należy wykonywać go codziennie.


Nie wolno stawiać baniek w okolicy serca, dużych naczyń krwionośnych, oczu, uszu, nosa, brodawek piersiowych, żołądka, żylaków, na skórę uszkodzoną lub zmienioną chorobowo, na znamionach barwnikowych oraz u kobiet ciężarnych na brzuch, podbrzusze i w okolicy lędźwiowej. Nie powinno się stawiać baniek w miejscach, w których skóra bezpośrednio powleka kości: kręgosłup, mostek, obojczyki czy końce łopatek.Przeciwwskazania do zabiegu:

 • zaburzenia krzepliwości krwi, np. u cukrzyków,hemofilia,

 • skłonności do wylewów podskórnych czy obrzęków,

 • podwyższona temperatura ciała, gorączka ((powyżej 38,5°C),

 • przerwanie ciągłości i stany zapalne skóry (uczulenia, egzemy),

 • wysiękowe zapalenie stawów, żylaki,

 • ciąża

 • stwardnienie rozsiane

 • cera naczynkowa

 • choroby nowotworowe i zakaźne

Istnieje zabieg, który w znaczny sposób ogranicza powstawanie cellulitu. Jest to drenaż limfatyczny, który również wspomaga samo odchudzanie.