http://www.precel24.e-biznes.org/
witamina c peel mission

Peeling kwasami.

Kwasy kosmetyczne w poprawie wyglądu skóry.

przebarwienia Kielce

peeling kwasami w Kielcach

Peelingi kwasami najlepiej wykonywać w okresie jesiennym gdy już nie jesteśmy narażeni na działanie ostrego słońca. Z angielskiego słowo peel znaczy obrać lub złuszczać, stąd też angielska nazwa tego słowa od wielu lat używanego w języku polskim. Jest to zabieg który polega na złuszczaniu warstwy rogowej martwego naskórka.

Zabiegi takie należy wykonywać w salonie kosmetycznym, gdyż samodzielne korzystanie z kwasów może zakończyć się źle. Osoba niedoświadczona może poparzyć skórę, co w przyszłości może odbić się na jej wyglądzie. Może również spowodować powstanie blizn, zakażeń oraz przebarwień, dlatego należy pamiętać że peeling kwasowy wykonujemy wyłącznie w profesjonalnych gabinetach. Istnieje wiele rodzajów kwasów. wszystko zależy od tego do jakiej skóry chcemy go zastosować. I tak:

Kwas migdałowy, bardzo popularny, kwas, które możemy stosować przez cały rok ponieważ nie uwrażliwia skóry na działanie promieni słonecznych. Kwas migdałowy ma działanie antybakteryjne, złuszczające oraz reguluje wydzielanie sebum. Jest więc idealny w walce z trądzikiem i różnymi jego rodzajami. Świetnie działa na przesuszona skórę oraz zniszczoną opalaniem. pod postacią peelingu ma właściwości złuszczające martwy naskórek oraz pobudza skórę do regeneracji. Posiada bardzo duże właściwości antybakteryjne.

Kwas glikolowy w zależności od stężenia zależy Intensywność i sposób działania na skórę. Od 5-15% działa nawilżająco, niewidoczne dla oka złuszczająca w warstwie rogowej naskórka, oraz wspomaga od nowej regeneracji skóry. w takich zdarzeniach występuje głównie w kremach i kosmetykach do pielęgnacji domowej. Stężenia wyższa 20%, 35% mają działanie oczyszczające i nawilżające. bardzo dobrze radzą sobie ze skórą trądzikową i dają efekt powierzchniowego peelingu. Kwas glikolowy w stężeniu od 50 do 70% daje efekt powierzchownego peelingu, silne pobudzenie procesów regeneracyjnych w skórze właściwej, działa odmładzająco i antystarzeniowo. Polecany jest osobom z cerą dojrzałą, które chcą powstrzymać proces starzenia się skóry i zadziałać na nią odmładzająco.

 

Inne kwasy to: kwas szikimowy, pirogronowy, salicylowy i wiele innych. każdy rodzaj kwasu jest przeznaczony do innego typu cery. podczas jednego zabiegu można łączyć kilka rodzajów kwasów i nakładać je jeden po drugim, uprzednio neutralizujący ostatnio nałożony. Na koniec zabiegu nakładamy maskę regenerującą i krem z filtrem. Stosowanie kremu z wysokim filtrem zalecany jest podczas całej kuracji. Wszelkie zabiegi w peelingu kwasami należy wykonywać w serii, gdyż tylko seria odpowiednie zadziała na skórę i przyniesie określone efekty.