http://www.precel24.e-biznes.org/

Czym jest kolagen i dlaczego go potrzebujemy

1

CO TO JEST KOLAGEN?

To jeden z głównych składników naszej skóry. Włókna kolagenu i elastyny ​​zapewniają jej elastyczność, wytrzymałość i elastyczność. Wraz z wiekiem kolagen zapada się szybciej, a odzyskuje się wolniej, włókna kolagenowe cierpią na nadmierne promieniowanie UV, palenie tytoniu, nadużywanie cukru. Skóra traci elastyczność, pojawiają się oznaki starzenia.

2

W JAKI SPOSÓB KOLAGEN W POSIŁKACH PRACUJE NAD OPIEKĄ SKÓRY?

"Zapewnia dobre nawodnienie i lifting, wygładza drobne zmarszczki. Wewnątrz skóry cząsteczki kolagenu nie mogą przenikać z powodu jego wielkości, ale lokalne nawodnienie jest również bardzo ważne - wyjaśnia Joan Yusova. - ?Jeśli nie obchodzi dla warstw powierzchniowych?, skóry właściwej i - głębsze warstwy skóry - będą doświadczać zwiększonego stresu i stan włókien kolagenowych w nim będzie jeszcze gorszy ".

3

PŁASZCZE KOLAGENOWE?

Chronią włosy, tworząc na ich powierzchni warstwę przepuszczającą powietrze. Z tego powodu przesuszone powietrze, gorąca suszarka do włosów, słońce, niekorzystne czynniki środowiskowe nie niszczą trzonu włosa.

 

4

DLACZEGO KOLAGEN STOSUJE SIĘ W MASACH DO TWARZY I WŁOSÓW ORAZ W ŚRODKACH MAKIJAŻU?

„Dzięki ochronnej oddychającej folii w skórze i włosach pojawia się pewnego rodzaju filtr UV, który nie pozwala na powstawanie produktów peroksydacji i pracuje jako ochrona fizjologiczna, utrzymywanie rezerwy wilgoci na powierzchni i zapobiega odwodnieniu” - mówi Jeanne.

 

5

W JAKI SPOSÓB KOLAGEN PRACUJE OD WEWNĄTRZ?

Kolagen - dość duża cząsteczka, która w procesie trawienia jest podzielona na prostsze składniki - aminokwasy. To właśnie te "cegiełki" są potrzebne do stworzenia własnego nowego kolagenu. Brak niezbędnych aminokwasów wpływa na szybkość i intensywność tworzenia kolagenu. Dlatego branie kolagenu do wewnątrz ma sens. Zwłaszcza, jeśli dieta nie zawiera wystarczającej ilości białka zwierzęcego,tryb życia jest stresujący i przebyliśmy ciężkie choroby.

6

Z JAKIMKOLWIEK WIEKIEM ZALECA SIĘ KORZYSTANIE Z KOSMETYKÓW Z KOLAGENEM?

Nie jest ważne, aby kierować się zależnością od wieku i potrzeb skóry, czy potrzebuje efektu podnoszenia, poprawiając właściwości ochronne w trosce o suchość, miejscowe stosowanie kolagenu nie jest konieczne. W przypadku podawania doustnego istnieją niuanse i przeciwwskazania, ale z deficytem białka suplementów z kolagenu nie są zbędne.

Więcej coekawych artykułów w serwisie wpis24.pl